Szpilki nie takie straszne jak je malują, czyli jak je pokochać z wzajemnością?

Zapewne każda kobieta nosi buty na wysokim obcasie, nawet jeśli są dla niej niewygodne, a stopy po ich zdjęciu bolą i są obtarte. Szpilki dodają pewności siebie, seksapilu, ale również wydłużają optycznie nogi i dodają lekkości. Noszenie ich na co dzień z pewnością sprawia duże problemy i ból, jednak stosowanie poniższych trików znaczni zmniejszy odczuwany dyskomfort i pozwoli nosić je nieco dłużej niż zwykle!

Dlaczego szpilki sprawiają ból stopom?

Nawet najmniejszy obcas w szpilkach z pewnością sprawia dyskomfort, i jest to spowodowane nienaturalną pozycją dla stóp, w których wówczas ciężar ciała przenosi się na przód kończyny. Najczęściej już po kilkudziesięciu minutach kobieta zaczyna odczuwać nieznośny ucisk na śródstopiu, pieczenie i mrowienie. Jest to naturalny acz dokuczliwy objaw, który na szczęście da się zminimalizować dzięki kilku stosowanym sztuczkom:

  • Rozepchanie szpilek przed docelową imprezą – Nowe szpilki, bez względu na wysokość obcasa, najczęściej są mocno zbite i nie poddają się tak łatwo kształtowi naszej stopy. Warto zatem odpowiednio je przygotować, zakładając grube skarpety i szpilki, chodząc np. godzinę dziennie po domu. Dzięki temu buty finalnie będą znacznie bardziej wyrobione pod konkretną stopę, a noszenie ich nie będzie sprawiało tak dużego dyskomfortu.
  • Wkładki żelowe do szpilek – takie wkładki można nabyć w sklepach obuwniczych czy drogeriach kosmetycznych. Ich konstrukcja powoduje lepszy przepływ krwi i nieco większe rozłożenie środka ciężkości, dzięki czemu stopy nie są tak bardzo zmęczone po długim noszeniu szpilek. Stopy również nie pieczą ani nie odczuwa się ucisku na śródstopiu.
  • Szpilka czy słupek – Szpilki są bardzo efektowne, jednak to słupki są wygodniejsze. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto wybrać szpilki, które mają nieco grubszy obcas. Wciąż pozostają szpilkami, jednak stają się bardziej praktyczne!

Wysokość butów a figura – czy ma to jakieś znaczenie?

Wysokość szpilek ma ogromny wpływ na finalny wygląd kobiety. Zbyt cienki obcas może powodować nie tylko dyskomfort w noszeniu, ale przede wszystkim optyczne dodanie kilku kilogramów, pogrubiając znacznie nogi. Niskie dziewczyny nie powinny nosić niebotycznie wysokich szpilek, a raczej stawiać na klasyczne wysokości. Szpilki na platformach mogą bowiem niestety przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, podkreślając jedynie ich niewielki wzrost. Jedno jest pewne – szpilki mogą być przyjaciółkami każdej kobiety pod warunkiem zastosowania powyższych rad i wskazówek. Wysokie buty powinny być dopasowane nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim praktyczności i wygody.